Jak vznikl silkroad brand

Za společností silkroad brand stojí dva jednatelé Roman a Patrik a každý z nich do brandu vkládá svoji část, která je uzpůsobena vizi celé této značky.
Nápad založit společnost, která by se zabývala podporou mladých talentovaných lidí ze světa sportu a umění, k nám přišel už dávno.

S Romanem se známe už od roku 2018, kdy jsme se začali pravidelně vídat v místním skateparku v Sokolově. Myšlenka postupně krystalizovala až nakonec měla svoji finální podobu. A proč zrovna silkroad? Stejně tak, jako tato hedvábná stezka hrála důležitou roli v rozvoji Evropy a Asie, chceme i my hrát důležitou roli v rozvoji sportů, které jsou nám tolik blízké. Stejně tak, jako za každým úspěšným hráčem hokeje, fotbalu nebo basketbalu stojí tým, který mu pomáhá k úspěchu, chceme i my pomoct mladým sportovcům v odvětvích sportů, kde se jim podpory tak často nedostane.


Roman a Patrik // založení silkroad brandu

V únoru 2022 jsme tak ve spolupráci se společností Jake&James založili náš brand. Založení bylo ale tím nejsnazším úkolem. Nevěděli jsme totiž, co vše nás ještě čeká. V tu chvíli jsme již komunikovali s dodavatelem zboží, který pro nás i v současnosti připravuje finální produkt. Společně s @makyjos.art jsme připravili náš první design a vše připravili pro výrobu. Výběr materiálu byl pro náš design byl velmi důležitý a dali jsme si velmi záležet, abychom vybrali takový materiál, který je certifikovaný titulem fair working conditions.

silroad brand // první korektura

 

Trvalo téměř měsíc, než jsme se dopracovali ke konečnému produktu. Výběr toho správného trička, rozměry, velikost grafiky a loga, vytvoření štítků na lem oblečení a spoustu dalších drobných detailů, které jsme chtěli do našeho produktu vložit tak, aby byl dobrým reprezentantem našich cílů. Ke konci března jsme již sice měli hotový produkt v rukou, ale bylo toho třeba tolik doladit. V tu chvíli se pro nás stal prioritou náš e-shop. Ten jsme již měli rozpracovaný, ale vzhledem k tomu, že jsme zatím neměli žádný reálný produkt, bylo složité vše nastartovat tak, aby to správně fungovalo. Teprve až se skutečným produktem nám bylo umožněno na naše stránky přidat platební brány a uzavřít smlouvy s doručovatelskými společnostmi.

silkroad brand // první produktová fotografie

 

Pak nastala fáze focení a příprava marketingové strategie. Vše se najednou začalo dít velmi rychle a my se hrozně těšili až to budeme moct celé spustit! Najednou 4. května bylo vše připraveno. Tričko bylo symbolicky pojmenováno "INITIUM TEE", což má symbolizovat počátek naší značky.silkroad brand // první objednávka

 

Ve chvíli kdy jsme obdrželi první objednávku jsme pořád ještě nevěřili tomu, že si právě někdo koupil naše tričko. Najednou se veškeré investice začaly vyplácet a my se začali těšit na další dny a další objednávky o to více, čím více chodilo objednávek. Zboží se relativně rychle vyprodává a my se začali zabývat dalším úkolem. Co dál? Obohaceni o mnoho zkušeností z textilního odvětví jsme začali oslovovat další umělce, návrháře a studenty textilního průmyslu. Většině z nich se naše myšlenka líbila a ti, co se nebáli jít s námi do spolupráce nyní čeká příprava dalších návrhů, které postupně budeme zadávat do výroby.

Všem děkujeme za podporu, velice si ji vážíme a doufáme, že jste s naším zbožím spokojeni.

 

Za silkroad brand

Patrik a Roman