Čejchan cup v Hradci Králové 28.5.2022

V sobotu brzy ráno jsme vyrazili do Hradce Králové, abychom se účastnili našich prvních závodů.
Na místě nás reprezentoval Matěj Kisza (15) a Lukáš Martínek (13). Dorazili jsme docela brzy, aby si kluci skatepark vyzkoušeli a zvykli si na jeho flow. Brzy po nás se na místě začali scházet i další jezdci a netrvalo dlouho, než jsme si všimli velkých jmen českého skateboardingu. Dlouho před začátkem jsme věděli, že se Matěj a Lukáš budou měřit se jmény jako Jirka Houka, Kristian Nguyen, Jan Tomšovský a také Honza Malý.

Vyjíždíme // Matěj

Pro Lukáše to byl jeden z jeho prvních závodů, kterých se účastnil zatím ve svojí dosavadní nejlepší formě. Kvalifikační jízdy se mu víceméně povedly, ale bohužel nedopadly přesně podle jeho představ a triky, které se mu při tréninku nejvíce dařily, se mu bohužel ani v jedné kvalifikační jízdě nepodařilo odjet. Bohužel jeho výkon na postup z kvalifikace nestačil, ale ze závodů si, jak sám řekl, odnáší bohaté zkušenosti a nemůže se dočkat, až v příštích závodech předvede lepší výkon.

Lukáš // Grind

Matěj je oproti Lukášovi už ostříleným účastníkem závodů a za svou zatím krátkou kariéru se mu už podařilo získat tři zlatá místa v kategorii do 15 let. A to na Krakonošově poháru, v Chrudimi a v Pardubicích. Kvalifikační jízdy se Matějovi povedly téměř na výbornou a jediné, co ve svých jízdách neodjel byl last trick, kde se v obou jízdách pokusil o bs heelflip. Kvalifikaci Matěj zvládl a postoupil do semifinálového kola. Tam se Matějovi jízdy už tolik nepodařily a bohužel jeho účast na Čejchan cupu zde skončila. Jeho výkon v semifinále byl přesto ale velice sympatický a dovolím si Matěje označit jako největšího showmana na této akci.

Matěj // FS Boardslide

Mezi kvalifikací a semifinálem jsme si odskočili do místních ulic, kde jsme se trochu odreagovali od tlaku na závodech. Hradec Králové je město plné krásných skejtových spotů, ale také domovem přísné ochranky. Skoro na všech místech jsme se potýkali s téměř okamžitým vyhozením od místní security.

 

Lukáš a Matěj // Kickflip 

Vzhledem k našemu relativně brzkému konci jsme z Hrace Králové zamířili rovnou do Chrudimi, která je od Hradce zhruba 25 minut cesty. Místní skatepark byl pro všechny vítanou změnou, vzhledem k tomu, že všechny překážky byly v porovnání s překážkami z Hradce velmi malé a příjemné.

Videa a více fotek a video z Čejchan cupu můžete najít na našem instagramu @silkroad_brand.

Doufáme, že z dalších závodů budeme hlásit kvalifikaci obou jezdců a těšíme se na setkání s dalšími účastníky závodů.

 

Za silkroad brand

 

Patrik